16 kwi 2024
Katarzyna Wójcik

DIETA WEGETARIAŃSKA W SZPITALU

Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne wyraża stanowisko, że odpowiednio zaplanowane diety wegetariańskie, w tym diety ściśle wegetariańskie, czyli wegańskie, są zdrowe, spełniają zapotrzebowanie żywieniowe i mogą zapewniać korzyści zdrowotne przy zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób. Dobrze zaplanowane diety wegetariańskie są odpowiednie dla osób na wszystkich etapach życia, włącznie z okresem ciąży i laktacji, niemowlęctwa, dzieciństwa, dojrzewania, oraz dla sportowców.

W związku z powyższym oraz wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, od niedawna oferujemy w naszej placówce dietę wegetariańską dla osób, które na co dzień unikają mięsa, ryb i owoców morza. Mamy nadzieję, że ułatwi to Państwu pobyt w naszym szpitalu.

Wybór diety wegetariańskiej należy zgłosić przy przyjęciu do szpitala.

Na bieżąco umieszczamy jadłospisy oraz zdjęcia najpopularniejszych diet stosowanych u naszych pacjentów. Zapraszamy do zapoznania się: https://szpitalswinoujscie-strony2.alfatv.pl/aktualnosci/dzial/97

15 kwi 2024

Centrum Zdrowia Psychicznego | Reakcja upozorowana

BIAŁE JEST CZARNE

Zadziwiająca jest ludzka skłonność do manipulowania faktami; do formowania ich według naszych potrzeb, do nazywania czarnego białym, ponieważ w bieli czujemy się bezpieczniej.

Reakcja upozorowana to nic innego jak udawanie. Z takim jednak zastrzeżeniem, że udajemy coś dokładnie odwrotnego od tego, co rzeczywiście myślimy, czujemy. Jeśli więc na przyjęciu spotkamy kogoś wyjątkowo nam niemiłego, poziom serdeczności, z jaką tę osobę powitamy, będzie wprost proporcjonalny do naszej niechęci wobec niej. To ten mechanizm sprawia też, że wśród ostentacyjnych homofobów skrywa się tak wielu homoseksualistów, a niekompetentny polityk zalewa rozmówcę potokiem nic nieznaczących i kompletnie oderwanych od tematu wiodącego, za to gładkich i okrągłych, zdań.

Reakcja upozorowana stanowi więc swoisty kamuflaż, ryzykowną grę, próbę ukrycia tego, do czego nie chcemy się przyznać. Nawet przed sobą.