ZOD Fregata sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu przy ul. Bydgoskiej 14 jako jedyny podmiot w województwie zachodniopomorskim realizuje Program Pilotażowy Ministerstwa Zdrowia „Recepta na Ruch”, dzięki któremu 665 mieszkańców otrzyma bezpłatne wsparcie zdrowia i kondycji fizycznej.

Założenia obejmują działania profilaktyczne dla osób z problemami zdrowotnymi, w walce z którymi zalecana jest aktywność fizyczna, m.in. dostosowane do potrzeb i możliwości zalecenia żywieniowe oraz zestawy indywidualnych programów treningowych, zarówno pod okiem fizjoterapeuty, jak i do samodzielnych ćwiczeń w domu.

Program składa się z 3 cyklów po 6 tygodni każdy, łącznie 18 tygodni. Udział jest zupełnie bezpłatny, a każdy uczestnik otrzymuje:

• 4 konsultacje z fizjoterapeutą,

• 2 razy w tygodniu zajęcia fitness z fizjoterapeutą (łącznie 36 treningów),

• 3 konsultacje z dietetykiem w celu dobrania indywidualnych zaleceń żywieniowych

• konsultację z psychologiem

• 10 masaży,

• 20 zabiegów fizykalnych (dobrane przez fizjoterapeutę do indywidualnych potrzeb),

• 10 zabiegów w kriokomorze,

• dostęp do osobistych planów treningowych poprzez aplikację mojeIKP

Do „Recepty na Ruch” może przystąpić każda osoba, która ukończyła 25. rok życia, posiada aplikację MojeIKP, i u której nie występują przeciwwskazania (m.in. aktywna choroba nowotworowa, niestabilne lub nieleczone choroby kardiologiczne).

Aby zgłosić się do programu potrzebne jest skierowanie. Kod skierowania to 1310 pracownia/ dział fizjoterapii, w rozszerzeniu z dopiskiem „Recepta na Ruch”. Skierowanie może wystawić: lekarz, pielęgniarka lub położna pierwszego kontaktu, lekarz specjalista (neurolog, kardiolog, ortopeda, gastrolog, diabetolog, onkolog, ginekolog, pulmonolog, urolog, endokrynolog, fizjoterapeuta.

Ważne! Osoba wystawiająca skierowanie do programu pilotażowego „Recepta na Ruch” musi działać w ramach kontraktu z NFZ – nie może być to działalność prywatna.

Po otrzymaniu skierowania należy zgłosić się osobiście lub telefonicznie do Rejestracji ZOD FREGATA sp. z o.o. i przygotować kod dostępu oraz numer PESEL. Wyznaczony zostanie termin wizyty kwalifikacyjnej, w trakcie której pacjent zostanie przypisany do odpowiedniej grupy, w zależności od stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Podobna wizyta odbywać się będzie przed każdym cyklem w celu monitorowania postępów uczestnika programu – każda kontrola to szansa na przeskoczenie do bardziej zaawansowanej grupy.

Osoby posiadające skierowanie lub jakiekolwiek pytania odnośnie programu zachęcamy do kontaktu: ZOD FREGATA sp. z o.o., ul. Bydgoska 14, 72-600 Świnoujście, tel. 91 443 67 00