Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne wyraża stanowisko, że odpowiednio zaplanowane diety wegetariańskie, w tym diety ściśle wegetariańskie, czyli wegańskie, są zdrowe, spełniają zapotrzebowanie żywieniowe i mogą zapewniać korzyści zdrowotne przy zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób. Dobrze zaplanowane diety wegetariańskie są odpowiednie dla osób na wszystkich etapach życia, włącznie z okresem ciąży i laktacji, niemowlęctwa, dzieciństwa, dojrzewania, oraz dla sportowców.

W związku z powyższym oraz wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, od niedawna oferujemy w naszej placówce dietę wegetariańską dla osób, które na co dzień unikają mięsa, ryb i owoców morza. Mamy nadzieję, że ułatwi to Państwu pobyt w naszym szpitalu.

Wybór diety wegetariańskiej należy zgłosić przy przyjęciu do szpitala.

Na bieżąco umieszczamy jadłospisy oraz zdjęcia najpopularniejszych diet stosowanych u naszych pacjentów. Zapraszamy do zapoznania się: https://szpitalswinoujscie-strony2.alfatv.pl/aktualnosci/dzial/97