19 lis 2019

„Bierzemy stres na WARSZTAT. Pomagasz innym, zadbaj o siebie” - kolejne warsztaty już w piątek

Zapraszamy do udziału w programie realizowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, finansowanym przez Miasto Świnoujście pod nazwą: „Bierzemy stres na WARSZTAT. Pomagasz innym, zadbaj o siebie”.
Będą to kolejne warsztaty z profilaktyki stresu dla wykonujących zawody związane z intensywną pracą z ludźmi, polegającą na udzielaniu pomocy innym.
Zaproszenie kierujemy gorąco do mieszkańców naszego miasta, dla których praca jest źródłem stresu.
Termin najbliższych warsztatów: 22.11.2019 r. w godz. 12.00-15.00.
Miejsce warsztatów: Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. – Centrum Zdrowia Psychicznego, ul. Jana z Kolna 12.
Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o kontakt z koordynatorem projektu: Anetą Całus pod nr tel. 501 788 894

16 lis 2019

Pierwsza pomoc medyczna - Akademia Młodego Medyka

W sobotę 16.11.2019 r. w siedzibie Wydziału Ekonomii i Nauk o Zdrowiu w Świnoujściu odbyły się pierwsze zajęcia nt. Pierwsza pomoc medyczna. Uczestnicy akademii mieli okazję zapoznać się z zasadami udzielenia pierwszej pomocy w teorii jak i w praktyce.
Foto-relacja dostępna tutaj.

12 lis 2019

Prezes zarządu dla Pacjentów

W każdą środę, w godz. 14.00-15.00, do Państwa dyspozycji będzie prezes zarządu, dr Elżbieta Kasprzak.

Bardzo prosimy umawiać się na spotkanie poprzez sekretariat osobiście lub telefonicznie (+48 91 32 67 345).

05 lis 2019

Budżet Obywatelski 2020 - wyniki

W kategorii inwestycyjnych wygrały następujące projekty:
- Nowoczesna pracownia endoskopowa i zabiegowa w szpitalu miejskim (1385 głosów); szacunkowa wartość projekt (koszt) to 1 mln złotych.
- Stadion na piątkę, obiekty sportowo – rekreacyjny przy ulicy Białoruskiej (1117 głosów); szacunkowy koszt to 400 tys. złotych.
- Pracownia artystyczna w Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Witosa (336 głosów); szacunkowy koszt to 128 tys. 611, 41 złotych.

W kategorii projektów zdrowotnych, kulturalnych, oświatowych i sportowych:
- Mniej się stresujesz lepiej pracujesz, realizacja projektu w szpitalu miejskim (1446 głosów); szacunkowy koszt to 39 tys. 250 złotych.
- Ratujemy ucząc, realizacja projektu na terenie miasta (1340 głosów); szacunkowy koszt to 40 tys. złotych.
- Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich, realizacja Latarnia Morska przy ulicy Bunkrowej (1079 głosów); szacunkowy koszt to 30 tys. złotych.
- Laboratorium językowe oknem na świat, realizacja Szkoła Podstawowa nr 9 przy ulicy Sąsiedzkiej (623 głosów); szacunkowy koszt to 39 tys. 853 złotych.
- Teatr uczy, bawi i rozwija, realizacja Szkoła Podstawowa nr 6 przy ulicy Staszica (585 głosów); szacunkowy koszt to 40 tys. złotych.

Dziękujemy za każdy głos!

01 lis 2019

„Wdzięczność jest pamięcią serca”

Koniec jest zawsze początkiem innej drogi jednak to co przeżyliśmy, doświadczaliśmy idzie z nami dalej i jest motorem dalszych naszych działań. Dziękuję załodze Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. za wsparcie, życzliwość i oddanie w dążeniu do realizacji wspólnych celów. Wasze dobre słowo, pomocna dłoń i sympatia towarzyszyły mi w codziennej pracy. Nie zabrakło tez problemów i potknięć jednak każde z nich było lekcją na każdy następny dzień.

Działania, które codziennie podejmowaliście w ramach niesienia pomocy chorym ludziom, dotkniętych często nieszczęściem samotności i porzucenia, chęć ulżenia ich cierpieniu – przywróceniu choć na chwilę radości i uśmiechu jeszcze bardziej uwrażliwiały mnie na ludzką krzywdę. Swoją wyrozumiałością i oddaniem w walce o drugiego człowieka daliście mi niejedną lekcję pokory. Za to wszystko jestem ogromnie wdzięczna i jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Mojej następczyni Pani Elżbiecie Kasprzak życzę wytrwałości i powodzenia w realizacji zadań.

Dorota Konkolewska